W Poznaniu o podologii

Dodano 8.3.2020

Niebawem rozpocznie się wiosna a razem z nią sezon na odsłonięte stopy, zregenerowane, aksamitnie miękkie z barwnym pedicure.

Dlatego ostatnie dni zimy to idealny czas, aby wymienić doświadczenia i posłuchać rad specjalistów. Podczas drugiej „Konferencji podologicznej” w hotelu Anders w Poznaniu można było wysłuchać m.in. Anny Pawelczyk-Klimaszewskiej i dr Victora Szymasiuka, jak radzić sobie z paznokciami wrastającymi, palcami pourazowymi w gabinecie podologicznym.

Nieodzownym elementem korekcji wrastających paznokci jest klamra. W czasie konferencji Magdalena Ludwiczak prezentowała zakładanie podoklamry. - Klamra nie wymaga obcinania ramion przed ustawieniem naciągu i skręceniem łącznika, można ją też dopasować do kształtu i rozmiaru każdego paznokcia – informowała prelegentka. Podczas spotkania Beata Zalewska poruszała także najnowsze aspekty prawne dotyczące prawidłowo przeprowadzanej sterylizacji i konieczności jej dokumentowania oraz testowania sprawności autoklawu czy procesu sterylizacji.

Udział w konferencji wzięła także Aneta Oleszek twórczyni polskiej marki Podopharm, utytułowana wieloma nagrodami także międzynarodowymi.

Prelegentka przedstawiła wiele praktycznych przykładów, kiedy i w jakim stężeniu stosować mocznik do pielęgnacji stóp. Podzieliła się także z uczestniczkami recepturą na maść regenerująco-kojącą do stóp, zawierającą m.in. tłuszcze z colostrum, wosk pszczeli, masło shea, olej awokado i rokitnikowy, pomagające zregenerować naskórek i pozbyć się jego suchości, a lanolina odbudować barierę hydrolipidową.

Konferencja zorganizowana przez firmę Ancora spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i czekamy już na kolejną.

Gabinet Kosmetyczny N&R

Gabinet czynny:

od poniedziałku do piątku
9:00  – 17:00

w soboty
08.00 – 13.00

ul.  Jana III Sobieskiego 55a

62-030 Luboń

+ 48 783 003 037

gabinet.noemiruth@wp.pl

https://noemiruth.eu

Copyright © Gabinet Kosmetyczny N&R | Design by foto4y